12.04.2022

SA Hiiumaa Sadamad uus hooaeg läheneb

Lähenemas on paadikohtade broneerimine ja kodusadama aluste omanikele muutub sel hooajal kaikoha taotlemine mugavamaks. Kodulehel tuleb täita aluse deklaratsioon ja nõustudes kodukorra tingimustega, on kaikoha avaldus valmis. Oleme arvestanud, et eelmise aasta kaikoha omanikud, saavad ka sel hooajal endale koha. Orjaku sadamas ja Sõru jahisadamas on ootejärjekord kaikohtadele. Töötame selle nimel, et kaikohti tekiks juurde ja iga aluse omanik saaks endale sobiva koha.
Aluse deklaratsioone saab täitma hakata märtsikuu lõpus, kui valmib meie uus koduleht aadressil www.hiiumaasadamad.ee
Sõru jahisadama rekonstrueerimine muudab veeliikluse sadamas mugavamaks ja ohutumaks, lisandub kaikohti, valmib ligi 60 meetrit uut kailiini ja slipp suuremate aluste veeskamiseks. Veealuse osa tööd lõpevad enne uue hooaja algust ja vesi lastakse sadamasse tagasi. Väiksemad täiendused kai peal jätkuvad varasuveni.
Kalana jahisadama ehitus seevastu on alles algamas. Ehitaja plaanib enne suviste keskkonnapiirangute algust töödega alustada, kuid suur osa ehitusest jätkub alles suve lõpus. Veeliikluseks avame Kalana jahisadama 2023 hooajal.
Keskkonnasäästlikkus on tänapäeval tähtis teema ja sel põhjusel osaleme Interreg CBSmallPorts projektis. Selle raames paigaldatakse Kärdla, Orjaku ja Sõru sadamasse energitõhusad valgustid ja korrastatakse sadama elektripaigaldis.
Ka sel hooajal on Kärdla ja Orjaku sadamas lehvimas Sinilipp, mis on rahvusvaheline kvaliteedimärk. Sinilipu programm edendab randade ja sadamate kestlikku arengut eelkõige neljas kategoorias: veekvaliteedi, keskkonnajuhtimise, keskkonnahariduse ja teabe ja turvalisuse osas. Keskkonna hoidmisel ja Sinilipu saamisel on oluline iga inimese panus. Kui oled sadama või ranna külastaja, saad end ümbritseva looduse hoidmisele kaasa aidata sellega, et sorteerid prügi õigesse konteinerisse, kasutad ametlikke tualette ning pesemisvõimalusi ning säästad puhast vett.
Soovime kõigile head uut algavat hooaega!