07.11.2023

Hiidlased valisid aasta merendusteoks Kalana jahisadama avamise

label
Kalana jahisadam , SA Hiiumaa Sadamad

Oktoobrikuu viimasel laupäeval kogunesid Hiiumaa merelised Kärdlasse, Yachts Service ellingusse, et panna punkt ühisele merendushooajale.

Ühise lõpupeoga tehakse kummardus kõigile, kes rohkemal või vähemal määral end Hiiumaa merendusega elus sidunud on. 

Lõppenud hooaeg on märgiline, sest hea koostöö tulemusel Eesti Jahtklubide Liidu ja SA Hiiumaa Sadamatega suutsime me tuua Hiiumaale suisa kahed Eesti Meistrivõistlused. Järjekorras viies Dago regatt selgitas Eesti meistrid ORC 3 ja ORC 4 paadigruppides ning Kärdla Selver Race raames selgusid Eesti meistrid Optimist, Zoom 8 ja ILCA 4 paadiklassides. 

Piduliku osa avas Jahtklubi Dago kommodoor Sven Nuutmanni kõne, kus peegeldas läinud hooaega, tunnustas Hiiumaa noori sportlasi ning avamerepurjetajaid, tõdes, et vaatamata raskustele on Jahtklubi Dago Eestis üks silmapaistvamaid jahtklubisid ning me saame alati hakkama. Ühtlasi teatas Nuutmann, et järgmisest aastast astub ta kommodoori ametikohalt tagasi. Oma ametisoldud aastaid jääb ta meenutama hea sõnaga. Klubi juhatuse liikmena jääb Sven siiski Hiiumaa purjetamisesse edasi panustama. 

Jahtklubi Dago klubiülem Kai Kallas 

SA Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Margus Kastein

Sõru Merekooli juht Katrin Visnapuu

Hiiumaa aasta parimad!

Nagu igal aastal, tunnustame hooaja lõpupeol Hiiumaa aasta tublimaid. Kokku valitakse aasta parimad seitsmes kategoorias – neist 4 selgub komisjoni otsustamise tulemusel ning 3 valitakse kohapeal rahvahääletuse käigus. Kuna sel aastal on ka Hiiumaa jääpurjetajad olnud äärmiselt tublid, siis otsustas komisjon anda eraldi tiitlid “Aasta jääpurjetaja” ning “Aasta noor jääpurjetaja”.

2023. aasta parimad on:

  • Aasta noorsportlane – Rutger Kursson
  • Aasta sportlane – Juss Ojala
  • Aasta meeskond ORC I & II gruppides – Matilda 4
  • Aasta meeskond ORC III, IV ja folkbootide arvestuses – Tuuli
  • Aasta merematk – V Dago regatt (Eesti Meistrivõistlused ORC III ja IV gruppidele)
  • Aasta tegu – Kalana Jahisadama avamine
  • Aasta uustulnuk – noorte purjetajate uus alus Tšaika
  • Aasta jääpurjetaja – Joonas Kiisler
  • Aasta noor jääpurjetaja – Jorgen Kuivonen

Aasta uustulnuka kategoorias võitis noorte purjetajate folkboot Tšaika

Hiiumaa aasta tegu – Kalana Jahsadama avamine. 

Hiiumaa aasta jääpurjetaja – Joonas Kiisler

Hiiumaa aasta noor jääpurjetaja – Jorgen Kuivonen

Aasta parim meeskond ORC I & II gruppide arvestused – Matilda 4

Hiiumaa aasta noorsportlane 2023 – Rutger Kursson

Senine klubiülem Kai Kallas ütles hooaja lõpupeol, et on aeg anda klubiülema teatepulk edasi järgmistele tegijatele. 

“Klubiülemaks asudes oli minu esimene suur ülesanne ja väljakutse korralda Hiiumaal ühepaatide karikasarja võistlus ligi 200-le sportlasele, see oli võistluste mõttes uus ajajärk. Midagi nii suurt polnud siin varem tehtud. Juhatuse vankumatu tugi, asjalik ja tegus meeskond ning purjetamise kogukonna toetus aitasid eesmärgi täita. Täna on Hiiumaa väga arvestatud ja loogiline võistluspaik eesti purjetamismaastikul. Oleme heade toetajate abiga täiendanud paadiparki, et kõik lapsed-noored erinevates vanesegruppides saaksid merele. Oleme klubina seisnud Hiiumaa kui mereriigi kuvandi arenemise ja kindlustamise eest. Hiiumaa purjetamine on kindel ja paistab kaugele. See on hea koht, anda teatepulk üle uutele tegijatele, kes täiustavad juba olemasolevat omalt poolt uute ja värskete mõtete ja tegudega.” – Kai Kallas

Uus klubiülem Kristi Lebin asub ametisse alates 01.11. Kristi on klubiliikmena, lapsevanema ja purjetajana olnud Dagos aktiivne mitmed aastad ja tal on hea ning selge nägemus klubi tööst. Peol kinkis Kai Kristile binokli, et sellega kindlameelselt tuleviku poole vaadata.